Wydawca treści
Sprzedaż drewna, sadzonek, choinek
Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż drewna głównych gatunków lasotwórczych, przeznaczonego zarówno do sprzedaży hurtowej jak i detalicznej. Ponadto w okresie przedświątecznym w sprzedaży są dostępne także choinki.
Nadleśnictwo Lubaczów informuje, że prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych.
Zakupów drewna można dokonać za pośrednictwem Portalu E-drewno
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze nadleśnictwa lub pod nr telefonu: 016 632 52 10
Aktualny cennik sprzedaży detalicznej drewna w Nadleśnictwie Lubaczów, wprowadzony Zarządzeniem nr 2 Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów z dnia 09.01.2025 r.
Warunki prowadzenia sprzedaży detalicznej produktów i produktów niedrzewnych w Nadleśnictwie Lubaczów reguluje Zarządzenie nr 13 Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów z dn. 22.02.2024 r.
Sprzedaż detaliczna odbywa się w siedzibach poszczególnych Leśnictw.
Sprzedaż drewna odbywa się w każdy wtorek (leśnictwa obrębu Lubaczów) i czwartek (leśnictwa obrębu Horyniec), w godz. 7:00-13:00, zaś wydawanie drewna ma miejsce w każdą środę (leśnictwa obrębu Lubaczów) i piątek (leśnictwa obrębu Horyniec) w godz. 7:00-15:00.
Informacja dla firm kupujących drewno.
Nadleśnictwo Lubaczów informuje, że w dniu 12.11.2019 r. weszło w życie Zarządzenie nr 68 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie sprzedaży drewna w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe na lata 2020-2021. Pełna treść ww. Zarządzenia wraz z załącznikami jest dostępna na stronie internetowej portalu leśno-drzewnego
http://www.zilp.lasy.gov.pl/drewno
Reklamacje na surowiec drzewny będą rozpatrywane zgodnie z Zał. nr 2 do Zarządzenia nr 5/2014 z 10.03.2014 r. Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubaczów
Aktualnie nadleśnictwo nie posiada sadzonek do sprzedaży detalicznej.
Najnowsze aktualności
Renowacja leśnego cmentarza
Renowacja leśnego cmentarza
Na przełomie czerwca i lipca br. rozpoczęto prace renowacyjne na cmentarzu położonym na gruntach leśnych Nadleśnictwa Lubaczów, na których niegdyś tętniła życiem wieś Stare Brusno.
Pracami nadzorowanymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków objęto 52 krzyże i tablice nagrobne (w 2014 roku 32 krzyże). Odnowa cmentarza stanowi wspólną inicjatywę Nadleśnictwa Lubaczów oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Horynieckiej, którą finansowo wspierają Wojewódzki Konserwator Zabytków, Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Gmina Horyniec Zdrój, Koła Łowieckie oraz prywatni sponsorzy. Podjęte działania pozwolą zachować piękne dzieła sztuki sepulkralnej.
Pierwsza wzmianka o Bruśnie pojawia się w dokumentach z 1444 roku, natomiast tradycje kamieniarskie tej miejscowości sięgają XVI wieku. Najstarsze krzyże mają prostą formę krzyży równoramiennych z prymitywnie wykonanymi inskrypcjami. Późniejsze krzyże i rzeźby, często o wyszukanych formach, zostały wykonane z dużym kunsztem rzemieślniczym i artystycznym. Bruśnieńskie krzyże i nagrobki wykonywano na zamówienie lub sprzedawano na jarmarkach. Stwierdzono, że różne elementy kamieniarki brusnieńskiej można odnaleźć nawet w odległości powyżej 100 km od Starego Brusna (od Kolbuszowej po Cmentarz Łyczakowski we Lwowie). Charakterystycznym motywem pojawiającym się na bruśnieńskich krzyżach jest stylizacja na krzyże drewniane z rzeźbieniami kory dębowej, słojami drewna na poprzecznych belkach krzyża oraz oplatającym belki bluszczem.