Asset Publisher Asset Publisher

Wystawa „Z życia lasu” i projekcja filmu „Opowieści o niedźwiedziu” w Lubaczowie

W czwartek, 9 października, w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej „Z życia lasu”, przygotowanej przez Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” we współpracy z Lasami Państwowymi.

W czwartek, 9 października, w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej „Z życia lasu”, przygotowanej przez Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” we współpracy z Lasami Państwowymi.

W ramach wernisażu odbyła się projekcja filmu „Opowieści o niedźwiedziu”, zrealizowanego przez Leśne Studio Filmowe. Po seansie publiczność miała okazję spotkać się z reżyserką filmu Elżbietą Trzonek oraz narratorem opowieści i współautorem scenariusza leśnikiem Kazimierzem Nóżką. Pani Elżbieta opowiadała o pracy na planie filmu a Kazimierz Nóżka o swoich spotkaniach z niedźwiedziami w bieszczadzkich ostępach. Uczestnicy zadawali pytania na temat liczebności niedźwiedzi w Polsce, zasad zachowania się w przypadku spotkania niedźwiedzia, a także wyrażali swój podziw dla zaprezentowanych w filmie bieszczadzkim krajobrazów i dzikiej przyrody.  

W kolejnym dniu, w piątek, film obejrzała młodzież szkolna z Lubaczowa i okolic. Po seansie Michał Ogrodowczyk operator filmowy Leśnego Studia Filmowego przedstawił prezentację nt. sposobów kręcenia filmów przyrodniczych, kryjówek, w których operatorzy spędzają długie godziny oraz sprzętu wykorzystywanego podczas realizacji filmów.  

Wśród zdjęć prezentowanych na wystawie „Z życia lasu” znalazły się również 3 fotografie z terenu Nadleśnictwa Lubaczów autorstwa Marka Trzeciaka
Wystawa fotografii „Z życia lasu” będzie dostępna do końca października – zapraszamy do obejrzenia ekspozycji i bliższego poznania bogactwa przyrody.